Süsivesikud mõjutavad teie veresuhkrut kõige rohkem!2
Vältige töödeldud toite, kuna need sisaldavad tühje kaloreid. Eelistage köögivilju ja naturaalset toitu. Jälgige süsivesikute tarbimist ja kontrollige regulaarselt veresuhkrut.
Süsivesikud on toitained, mis annavad kehale suurema osa energiast. Seetõttu on need tervisliku toitumise osana väga olulised. Süsivesikuid on erinevat liiki ja need mõjutavad teie veresuhkru taset erineval moel (kiiresti või aeglaselt). See tähendab, et peate jälgima söödavate süsivesikute liiki ja kogust.
Kas soovite teada, kui palju süsivesikuid sööte?
Alustage oma einete, jookide ja suupistete süsivesikute4 lugemist kohe! Toitumisalane teave ütleb teile, kui palju süsivesikuid toode sisaldab. Siltideta toiduainete, näiteks värskete toodete, puhul saate hinnata neis sisalduvate süsivesikute hulka.
Kui registreerite enne ja kaks tundi pärast söömist oma süsivesikute tarbimise ning veresuhkru taseme, näeb teie diabeediravi meeskond, kuidas teie keha erinevatele einetele reageerib, ja saab selle alusel teile individuaalset ravi (kui seda vajate) ja toitumiskava plaanida.
Pidage arvet söödud süsivesikute üle4
Olenevalt sellest, kui palju erinevaid süsivesikuliike sööte, tõuseb veresuhkru tase kiiresti või aeglaselt. Seetõttu on süsivesikute arvestamine hea viis veresuhkru taseme kontrollimiseks.
Dieet ja kehaline aktiivsus
Individuaalne toitumiskava ja regulaarsed füüsilised tegevused on alati osa ravist. Üldiselt soovitavad tervishoiutöötajad mõõduka intensiivsusega kehalist aktiivsust suuremal osal päevadest vähemalt 30 minutit päevas. See võib hõlmata reibast kõndimist, ujumist või rasedate joogat.3